Doprava

Pro dodání zboží po České republice je možné zvolit některý z níže uvedených způsobů dopravy: 

 
1. Osobní odběr
2. Dodání rozvoz HOPA nebo firmou SlavLogistic
3. Dodání přepravní službou Toptrans nebo CARGO (paletová přepravní služba)
4. Dodání přepravní službou PPL nebo GEIS (balíková přepravní služba)
5. Dodání přes Českou poštu
6. Podmínky dopravy zboží ke kupujícímu ZDARMA

 

 Doprava Cena Doprava zdarma při Doplňující informace
 Osobní odběr zdarma objednávce nad 1 Kč všechno zboží
 Rozvoz HOPA,
 SlavLogistic
400 Kč při platbě převodem předem,
dobírku nelze realizovat
objednávce nad 5 tis. Kč
dodání po celé ČR v rámci pravidelných rozvozů, termín dodání je předem avizován
 Toptrans (případně Cargo)
599 Kč / převod předem, 699 Kč / dobírka
objednávce nad 10 tis. Kč
vhodné pro rychlé dodání nebo termíny doručení mino pravidelné závozové dny
 PPL nebo GEIS 129 Kč / převod předem, 149 Kč / dobírka objednávce nad 5 tis. Kč
vhodné pro doručení shrnovacích dveří, drobného vanového příslušenství nebo baterií
 Česká pošta
129 Kč / převod předem, 149 Kč / dobírka
objednávce nad 5 tis. Kč vhodné pro doručení drobného vanového příslušenství nebo baterií
 
 
 
1. Osobní odběr
 
Osobní odběr je možný na základě vytvořené objednávky přes e-shop a následné domluvě v našem skladu, a to jak v pracovní dny, tak i během víkendu. Je však nutné si předem dohodnout den a hodinu odběru. V našem skladě je možné osobně provést úhradu kupní ceny objednaného zboží platbou v hotovosti. Dále je rovněž možné osobně předat nebo vyzvednout reklamované zboží.
 
Při osobním odběru objednaného zboží bude kupující vyzván ke sdělení čísla jeho objednávky, předložení průkazu totožnosti a potvrzení o provedení platby předem v hotovosti nebo potvrzení o přijetí úhrady provedené převodem předem na účet prodávajícího (více naleznete v Obchodních podmínkách).
 
Osobní odběr objednaného zboží kupujícím ze skladu prodávajícího není zpoplatněn žádnou cenou za dopravu ani dalšími manipulačními poplatky. [zpět]
 
 
 
2. Dodání v rámci pravidelných rozvozů HOPA nebo firmou SlavLogistic
 
Doručení probíhá vozy výrobce nebo přes smluvního přepravce v rámci pravidelných rozvozových tras, kdy je termín doručení u příchozích objednávek plánován v závislosti na místě doručení a závozovém dnu do daného regionu. Každý pracovní den se tak rozváží zboží v určitém regionu v rámci ČR. Tyto rozvozové dny se do daného regionu každý týden opakují. V případě rychlého dodání nebo doručení v určitý datum, který se nekryje se závozovým dnem, doporučujeme využití přes Toptrans.
 
Řidič vždy telefonicky avizuje svůj příjezd na telefonní číslo, které jste uvedli v objednávce zboží, a to zpravidla jednu hodinu před vlastním doručením zboží na Vámi uvedenou dodací adresu.
 
Dle smluvních zasílatelských podmínek Vám bude zboží doručeno za prvé uzamykatelné dveře objektu, který jste uvedli jako dodací adresu v objednávce zboží. Zboží rozváží vždy pouze jeden řidič, takže je nutné v případě těžších či objemnějších předmětů zajistit součinost další osoby.
 
Doprava pouze pro rozvoz výrobků a zboží značky HOPA a OLSEN SPA. Jedná se o dopravu realizovanou vozy výrobce, takže využití je možné jen v případě platby převodem předem, neboť vlivem EET není možné zrealizovat výběr dobírky. Cena dopravy je Kč 400,- vč. DPH po celé ČR. Doprava ZDARMA platí pro všechny objednávky s doručením po celé ČR ZDARMA již při objednávkách s hodnotou vyšší než Kč 5 000,- vč. DPH. [zpět]
 
 
 
3. Dodání přepravní službou Toptrans nebo Cargo
 
Tento přepravce je využívám pro přepravu van a vanových zástěn v případě požadavku na rychlé dodání nebo tehdy, kdy zákazník požaduje doručení v určitý datum, který se nekryje se závozovým dnem. Tento přepravce se využívá hlavně pro přepravu objemnějších předmětů a zboží.
 
Dle smluvních zasílatelských podmínek Vám bude zboží doručeno za prvé uzamykatelné dveře objektu, který jste uvedli jako dodací adresu v objednávce zboží. Zboží rozváží vždy pouze jeden řidič, který je vybaven manipulačním vozíkem pro převoz objemného zboží po rovném podkladu.
 
Dle smluvních zasílatelských podmínek není řidič povinen po doručení zboží poskytnout další součinnost při přenášení a stěhování zboží na konečné místo určení v domě, zejména při manipulaci s těžšími a rozměrnými zásilkami, při stěhování zboží po schodech, apod. Je tedy nezbytně nutné, abyste si předem v místě zajistili další osoby, které Vám s přenášením a stěhováním na konečné místo určení pomohou, popř. potřebnou manipulační techniku.
 
Řidič vždy telefonicky avizuje svůj příjezd na telefonní číslo, které jste uvedli v objednávce zboží, a to nejméně jednu hodinu před vlastním doručením zboží na Vámi uvedenou dodací adresu.
 
Kupující je povinen prohlédnout a zkontrolovat doručené zboží za přítomnosti řidiče a převzít zásilku. Převzetí potvrzuje svým podpisem na dodacím listu pouze v případě, nevykazuje-li žádné zjevné vady (např. vady množství, sortimentu, označení, apod.) a není-li zboží mechanicky poškozené. V případě zjištění zjevných vad či poškození zboží je nutné s řidičem vyhotovit záznam o poškození zásilky ‑ tzv. škodní protokol. Kupující je oprávněn odmítnout převzetí zásilky zboží, pokud vykazuje zjevné vady.
 
Kupujícímu se nedoporučuje potvrzovat dodací list ještě před důkladnou kontrolou zboží, a to i pod přepravním obalem. Na případné pozdější reklamace zjevných vad či mechanického poškození výrobku způsobené vinou dopravy nebude po podepsání dodacího listu - s ohledem na zasílatelské podmínky přepravce - brán zřetel a budou zamítnuty.
 
Mimo standardní doručení je možné si sjednat u firmy Toptrans doručení večerní, které probíhá v době od 16:00 do 20:00 hod (služba TOP-PRIVAT). Tento způsob doručení je nutné si sjednat telefonicky s našimi pracovníky a je zpoplatněno příplatkem ve výši 50% z ceny standardního doručení zboží.
 
Dále je možnost si u Toptrans dohodnout doručení zboží v sobotu – doručení nejpozději do 13 hodin. Tato služba se nazývá TOP-WEEKEND a je možné si ji opět sjednat jen po telefonické domluvě s našimi pracovníky. U této službu se účtuje příplatek 50% z ceny standardního doručení a dále pak pevný paušál ve výši Kč 500,- vč. DPH.
 
Ceny za dopravu přepravní službou Toptrans a CARGO je stanovena paušálně, a to částkou 599 Kč vč. DPH za objednávku v případě platby převodem předem nebo 699 Kč vč. DPH v případě úhrady formou dobírky při dodání zboží. Dopravné zdarma je možné u tohoto přepravce získat tehdy, pokud bude hodnota objednávky vyšší než 10 tisíc Kč. [zpět]
 
 
 
4. Dodání přepravní službou PPL nebo GEIS (balíková přepravní služba)
 
Využití přepravní služby PPL a GEIS je možné jen u zboží menších rozměrů, tedy drobného příslušenství k vanám nebo vodovodní baterie. Hmotnost zásilky může být max. 30 kg. V závislosti na vybraném zboží bude zboží zasláno jednou z uvedených přepravních balíkových firem.
 
Řidič telefonicky avizuje svůj příjezd na telefonní číslo, které jste uvedli v objednávce zboží před doručením zboží na Vámi uvedenou dodací adresu.
 
Kupující je povinen prohlédnout a zkontrolovat doručené zboží za přítomnosti řidiče a převzít zásilku. Převzetí potvrzuje svým podpisem na dodacím listu pouze v případě, nevykazuje-li žádné zjevné vady a není-li zboží mechanicky poškozené. V případě zjištění zjevných vad či poškození zboží je nutné s řidičem vyhotovit záznam o poškození zásilky. Kupující je oprávněn odmítnout převzetí zásilky zboží, pokud vykazuje zjevné vady.
 
Kupujícímu se nedoporučuje potvrzovat dodací list ještě před důkladnou kontrolou zboží. Na případné pozdější reklamace zjevných vad či mechanického poškození výrobku způsobené vinou dopravy nebude po podepsání dodacího listu - s ohledem na zasílatelské podmínky přepravce - brán zřetel a budou zamítnuty.
 
Standardní doučení zboží u přepravní služby je v pracovních dnech v době od 8:00 do 18:00 hodin.
 
Cena dopravy zboží prostřednictvím přepravní služby je stanovena ve výši Kč 129,- včetně DPH v případě platby převodem předem nebo 149 Kč vč. DPH v případě úhrady formou dobírky při dodání zboží. [zpět]
 
 
 
5. Dodání přes Českou poštu
 
Využití České pošty je možné jen u zboží menších rozměrů (drobné příslušenství van a vodovodní baterie) a hmotnosti do 30 kg.
 
Cena dopravy zboží prostřednictvím České pošty je stanovena ve výši Kč 129,- včetně DPH v případě platby převodem předem nebo 149 Kč vč. DPH v případě úhrady formou dobírky při dodání zboží.
 
V případě dobírky se platba provádí přímo zaměstnanci pošty, který Vám balík doručí v rámci zásilky balík Do ruky (dodání 1 - 2 dny - balík je doručen na adresu zadanou v objednávce) nebo vydá na poště v případě balíku Na poštu (zásilka je doručena na vybranou poštu v ČR - nutné vyzvedenout do 7 dnů). Dodání se řídí podmínkami České pošty. [zpět]
 
 
 
6. Podmínky dopravy zboží ke kupujícímu ZDARMA
 
Pokud hodnota objednávky dosáhne požadovaného limitu, zaručuje prodávající kupujícímu dopravu zboží po celé ČR zdarma, a to s využitím standardního dodání přepravní službou Toptrans nebo jiným smluvním přepravcem. Minimální hodnota objednávky, při které má kupující nárok na realizaci dopravy zdarma, je Kč 10 000,- vč. DPH. U výrobků HOPA je doprava zdarma již při částce Kč 5 000,- vč. DPH. Tato hodnota, kdy je doprava zdarma, též platí pro přepravu zásilek poštou nebo přepravní službou PPL a GEIS.
 
Nárok na dopravu zdarma může zákazníkovi rovněž vniknout při koupi vybraného zboží ve speciální nabídce, kdy bude prodávajícím po určitou dobu garantováno dodání těchto produktů nebo určité skupiny výrobků či značky po celé ČR zdarma. [zpět]